Stílusunk
Lao-ce
Stílusunk egy északi, külső stílusú Shaolin Kung Fu, mely a stílusalapítóhoz hűen hatékony dobásgyakorlatokat tartalmaz.
A Kung Fu a kínai kultúra elválaszthatatlan, szerves és hosszú, rögös útja után megbecsült része, mely a világ egésze számára értékes kincs. A Kung Fu (kungfu, gongfu, guoshu, quanfa, quanshu, jiji) szó szerinti jelentése "kemény munka", vagy az az idő, fáradság és erő, mely egy különleges képesség elsajátításához szükséges.
A magyarországi stílusvezető Si Fu Koszogovits Mihály.
Stílusunk alapvető részei
Esésiskola (tao fa): talajra érkezés, tompítás, gurulásDobásgyakorlatok (shuai chiao): ellenfél földre vitele, Ch'ang nagymester hagyatéka
Kéz és láb alaptechnikák (tai fu kun, tai fu tek): állások, ütések, rúgások, blokkok
Bázistechnikák mozgásban (tan tui): rövid formagyakorlatok, melyek segítségével mozgásban gyakorolhatók a fentiek
Légzőgyakorlatok (chi kung): gimnasztikai, erősítő és meditációs gyakorlatok
Tradícionális formagyakorlatok (shaolin chuan): pusztakezes és fegyveres formagyakorlatok
Önvédelem (tzü wei shu): pusztakezes és fegyveres támadások hárítása
Az edzések és edzőtáborok során a sportszerű küzdelem gyakorlására is lehetőség van, mely a Sanda és Kickbox szabályrendszeren alapul. Az alaptechnikák elsajátítása és begyakorlása védőfelszerelésben való küzdelemre, versenyzésre készít fel.
Sijo Ch'ang Dung Sheng, a stílusalapító

Már fiatalon nagy népszerűségre és tudásra tett szert: több mester speciális technikáit sajátította el, és állandóan továbbképezte magát. Tehette ezt mint a Nanking-i Kuo-Shu iskola tanulója és oktatója. Számos stílusban – shuai chiao, Lo-Han, pa-kua, shaolin kung fu – volt jártas. A harcművészet magasfokú átélése és a harcművész társadalomban szerzett hírneve folytán ezek közül két stílust alakított át: az egyik a Ch'ang Shih Tai Chi Chuan, a másik a Hsing-Jing Chuan. A harcművészek közössége mindkét módosított stílust elfogadta.
A két stílus küzdelemközpontú, de őrzi az eredeti rendszer erejét. Ch'ang nagymester oktatott néhány különleges helyen is, például a Taipei-i Központi Rendőrakadémián vagy a Nanking-i Harcművészeti Intézetben.
Ő volt Tajvanon minden nemzeti bajnokság hivatalos felelőse, ezen kívül pedig a hadsereg és a rendőrség fő kiképzője. Nagyon sok időt szentelt művészete terjesztésének, beutazta az egész világot, bemutatókat és szemináriumokat tartott.
A nagymester 78 éves korában hunyt el. Tajvanban "élő nemzeti kincsnek" tekintették, és máig ő az egyetlen mester, akinek a Tajvan nemzeti színeiből álló, piros-fehér-kék övet adományozták. Az övet vele együtt temették el.
Ch'ang nagymester életéről bővebb leírás található a Történet oldalon.